Genç YouTuber, Tenet filmini Game Boy’a aktardı!
Reklamı Gizle[x]
728x90 Yatay Reklam Alanı
Reklamı Gizle[x]
728x90 Yatay Reklam Alanı

Genç YouTuber, Tenet filmini Game Boy’a aktardı!

Genç YouTuber, Tenet filmini Game Boy’a aktardı!

  Mart 14, 2021

  168 Okunma

728x90 Yatay Reklam Alanı

Christopher Nolan imzalı Tenet filmi Amerikalı bir YouTuber tarafından Game Boy Advance el konsoluna aktarıldı, video kısa sürede viral hale geldi.

Christopher Nolan imzalı Tenet filmi Amerikalı bir YouTuber tarafından Game Boy Advance el konsoluna aktarıldı. Kısa sürede sosyal medya platformlarında viral haline gelen video, içerik üreticisinin sıkı emeğinden dolayı ilgi odağı haline geldi.

COVID-19 nedeniyle tam üç kez ertelenen Tenet nihayet geçen yıl 26 Ağustos’ta gösterime girmişti. Pandemi sürecinde gösterime giren ilk büyük Hollywood filmi olan yapım görkemli hikayesiyle yaza damgasını vurdu. Gişede istediği başarıyı elde edemese de fısıltı gazetesiyle kulaktan kulağa yayılan film, kısa sürede adını efsaneler arasına taşıdı. Tenet’i henüz bir dijital streaming ağında görmedik. Ancak yaratıcı içerik oluşturucusu, onu 90’ların efasne oyun konsolunun içine taşıdı.

Tenet’ten pandemi döneminde büyük hasılat başarısı! Tenet’ten pandemi döneminde büyük hasılat başarısı!

Pandemi döneminde can çekişen sinema salonlarına ilaç gibi gelen Tenet, kısa sürede yakaladığı gişe başarısı ile göz dolduruyor.

Nostaljik konsola aktarılan Tenet videosu sosyal medyada çok konuşuluyor

Bob Wulff adlı YouTuber, yaklaşık 2 saat 30 dakika uzunluktaki filmi ilginç bir şekilde bu oldukça nostaljik makineye sığdırdı. Game Boy Advance kartuşları ortalama yarım saatlik bir maksimum kapasiteye sahip. Bunun için Wulff’un filmi beş kartuşa böldüğünü izliyoruz. Hatta kuru kuruya bir kartuşla karşımıza çıkmak istemeyen isim, şık DVD’leri aratmayacak bir kartuş tasarımı dahi yapıyor!

İşin biraz da teknik kısmına değinmek gerekirse, Wulff bu işlemi gerçekleştirebilmek için Tenet filmin çözünürlük değerlerini düşürdü. 192×128 piksel kalitesine getirilen yapım, aynı zamanda saniyede altı kareye kadar sıkıştırdı. Bilmeyenler için bu rakam standart bir filmde saniyede 24 kareye tekabül etmektedir.

Sonuç itibariyle Nolan’ın casusluk temalı zaman yolculuğu filmi ilk defa böylesine bir forma büründü! Elbette ki IMAX deneyimi ile bunu kıyaslamak oldukça saçma olacaktır. Ancak yine de sizin bu YouTuber’ın yukarıdaki zahmetli çalışmasıyla ilgili görüşleriniz neler? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

728x90 Yatay Reklam Alanı
Yorum Alanı
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmizleyim.net sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.