Avatar filmi yeniden zirveye yükseldi!
Reklamı Gizle[x]
728x90 Yatay Reklam Alanı
Reklamı Gizle[x]
728x90 Yatay Reklam Alanı

Avatar filmi yeniden zirveye yükseldi!

Avatar filmi yeniden zirveye yükseldi!

  Mart 14, 2021

  227 Okunma

728x90 Yatay Reklam Alanı

2009 yılında vizyona giren Avatar filmi en çok hasılat elde eden film ünvanını, 2019 yılında vizyona giren Avengers: Endgame'e kaybetmişti. Bugün ise tekrar bir gelişme yaşandı.

Avatar filmi yeniden zirveye yükseldi! 2009 yılında vizyona giren Avatar filmi çıktığı dönemde epey ilgi görmüştü. Sinemalara 3D teknolojisini ilk kez getiren film, bir yeniliğin öncüsü olmuştu. Disney’in en büyük başarılarından biri olarak görülen film çıktığı dönem yarattığı etkiyle en çok hasılat elde eden filmler arasında birinci sıraya yükseldi.

Disney ailesinin bir diğer stüdyosu olan Marvel Studios, 23 filmlik sinematik evrenine koyacağı son nokta olan Avengers: Endgame filmi ile büyük bir potansiyele sahipti. Avengers: Endgame, beklendiği gibi 2019’da Avatar filmini tahtından ederek en çok hasılat elde eden film oldu. Fakat yaşanan gelişme Marvel’ı biraz üzecek gibi görünüyor.

Çağatay Ulusoy’lu Kağıttan Hayatlar şimdi Netflix’te Çağatay Ulusoy’lu Kağıttan Hayatlar şimdi Netflix’te

Çağatay Ulusoy’un başrol koltuğunda oturduğu ve Can Ulkay yönetmenliğinde çekilen Kağıttan Hayatlar filmi bugün Netflix platformunda yerini aldı.

Avatar filmi tekrardan en çok hasılat elde eden film oldu

Çıkışının ardından 12 yıl geçen filmin Çin’de yeniden vizyona girmesiyle yeniden hasılat elde edilmiş olundu. Zaten Avengers: Endgame ile aralarında pek büyük bir hasılat farkı bulunmuyordu. Toplamda  2.7897 milyar dolar hasılat elde etmiş olan Avatar, 2.7902 milyar dolar hasılat elde eden Avengers: Endgame’e tahtını kaptırmıştı.

Çin’de pandeminin getirdiği sinema yasağının kalkmasının ardından 2009 yılında çıkan Avatar filmi yeniden vizyona girdi. Bunun ardından doğal olarak elde edilen hasılatta yükseliş yaşandı. İlk günden 3.5 milyon dolar daha hasılat elde edilmesiyle Avatar birinciliğe yükseldi.

Film 2009 yılında ilk kez vizyona girdiğinde bile yalnızca Çin’de 206 milyon dolar hasılat sağlamayı başarmıştı. Film izle

avatar filmi

Avatar’ın zirveye yükselmesindeki önemli sebeplerden biri 3D teknolojisini kullanan ilk film olmasıydı. O dönemde bu teknolojinin deneyimlenebileceği tek film Avatar’dı. Yine de iki film arasında bir ticaret savaşı yok, çünkü gelirler aynı şirkete gidiyor.

En çok hasılat elde edilen film aslında hangisi?

Filmlerin elde ettiği hasılat listesi çıkış yaptıkları dönemde topladıkları geliri bize gösteriyor. Fakat sürekli değişen enflasyon nedeniyle bu pek mantıklı bir hesap değil. Eğer listenin içine enflasyonu da katıyor olsaydık tüm zamanların en çok hasılat elde eden filmi Gone with the Wind olurdu. Film 1939 yılında vizyona girdi ve toplamda 400 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Bu paranın günümüzdeki karşılığı ise 3.4-3.8 milyar dolar arası.

Günümüze dönecek olursak; sizce hangi film zirveyi daha çok hak ediyor? 2019’da vizyona giren Avengers: Endgame mi, yoksa 2009’da vizyona giren Avatar filmi mi?

728x90 Yatay Reklam Alanı
Yorum Alanı
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmizleyim.net sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.